To byste nevěřili, co se nám včera stalo

Autor: Michaela
Rubrika: Nezařazeno
Komentáře (3)

Předevčírem jsem, jako obvykle, prohlížela všechny domy, které se ve světě internetu vyskytují. Myslela jsem, že všechny, které se nachází v našem okolí, i trošku dále, už znám. Jaké bylo mé překvapení, když jsem narazila na Dům, který jsem ještě neviděla. Láska na první pohled. (Jako vždycky, řekl by některý zlý jazyk, ale tentokrát to je jiné. Jako vždycky :) ).

Včera jsem byla s dětmi na návštěvě u kamarádky. Slovo dalo slovo a prý, že tam děti přespí. Kromě Ely, samozřejmě. Přijela jsem domů a vymyslela jsem, že bychom si mohli udělat výlet, když jsme (téměř) bez dětí. Marek ještě potřeboval něco udělat, a tak jsme vyjeli až za tmy. Přemýšleli jsme, kam pojedeme, a jelikož nás nic lepšího nenapadlo, tak že se pojedeme podívat na ten Dům. Je to od nás přes 50km, bude tam tma a Dům pravděpodobně prázdný. No a co :).
Dojeli jsme k Domu, všude tma, zhasnuto, nic nebylo vidět. Ale hned za námi k Domu dojelo ještě jedno auto. I nelenila jsem a šla jsem se řidiče zeptat, co tam dělá. A zjistila jsem, že to byl majitel Domu! Dům je už dva roky prázdný, on v něm nebydlí, bydlí v nějaké mně neznámé vesnici a asi tam ani moc nejezdí. Včera večer ale dostal chuť na zmrzlinu a žádnou nemohl sehnat. I vzpomněl si, že v Domě má mixér a tak si tam pro něj jel, aby si mohl zmrzlinu vyrobit. A přijel tam v úplně stejnou chvíli, jako my!

Provedl nás celým Domem a ukázal nám špejchar. Na vlastní oči jsme viděli pec na chleba, kachlová kamna, spaní na peci… Prostě krása.

Doteď to nechápu. Kdybychom přijeli my, nebo on, jen o chviličku později/dříve, minuli bychom se. My jsme se rozhodli chvíli předtím, on pravděpodobně taky. A úplně ve stejnou chvíli jsme dojeli k prázdnému Domu a díky tomu jsme si ho celý mohli prohlédnout.

Díky za krásný zážitek!

3 Responses to “To byste nevěřili, co se nám včera stalo”

  1. Alena Says:

    A dal? Ze byste konecne meli ten vysnenej baracek?

  2. Misa Tomišková Says:

    Jů,že by konečně odpověď na dlouhodobé hledání?Těším se na „rozuzlení“ :-) .

  3. Michaela Says:

    Dům má momentálně kupce. Tak leda, že by si to rozmyslel… :-/

Leave a Reply